TransFuzja » Familia na crossdressing.pl
Nick:

Hasło:

Credo
"Życie jest za krótkie, aby być niewolnikiem ludzkich oczekiwań.
Nie warto powstrzymać się od działań z obawy przed krytyką innych".
Antony Hegarty
TransFuzja
Imię:Fundacja
Nazwisko:Trans-Fuzja
Kraj:Polska
Znak zodiaku:Rak
Wykształcenie:mieszane
Zawód:różnorodny
Ostatnie logowanie:2014-01-08
Ilość odwiedzin:4465
  
O mnie
Formalnie stanowimy Fundację Trans-Fuzja – jedyną w Polsce organizację stawiającą sobie za główny cel działalność na rzecz osób transpłciowych.
Nieformalnie jesteśmy po prostu grupą ludzi, starających się wspierać wszystkie osoby doświadczające podobnych problemów.
Nie tworzymy zamkniętego kręgu, więc dołączyć do nas może każdy, kto doświadczył w życiu podobnych do naszych perypetii i ma ochotę robić coś razem z nami.

Uważamy, że każdy ma prawo do swobody w zakresie kreowania własnego publicznego i osobistego wizerunku, bo własny wizerunek należy do nienaruszalnych dóbr osobistych każdego człowieka.

Czujemy się członkami polskiej społeczności osób transpłciowych. Jesteśmy transseksualistami, transwestytami, transgenderystami, krosdreserami oraz ich przyjaciółmi i partnerami, ale reprezentujemy tylko te osoby, które identyfikują się z tym, co robimy i pragną takiej reprezentacji.

Jako Fundacja zamierzamy na miarę swych sił i możliwości działać w kierunku utrwalania tolerancji społecznej i pozyskiwania akceptacji dla osób transpłciowych, interseksualnych, homoseksualnych i innych dotykanych nietolerancją i niezrozumianych z powodu swojej odmienności.

Ważną częścią naszej działalności jest organizowanie działalności samopomocowej. Stwarza ona możliwości osobom transpłciowym do wzajemnego poznania się, wsparcia i nawiązywania więzi międzyludzkich.

Realizujemy to przez organizację spotkań dyskusyjnych, towarzyskich i w grupach wsparcia, ponieważ wiemy, jak wiele może znaczyć sama możliwość kontaktu lub rozmowy z innymi osobami transpłciowymi. Zwłaszcza dla tych, którzy przez lata starali się ukrywać przed całym światem problemy własnej płciowości, a często również unikali tego tematu nawet przed samymi sobą.

Zapraszamy do współpracy z nami i wsparcia naszych działań wszystkich ludzi, którym bliska jest misja naszej Fundacji.
Strona dla partnerek transwestytów
Od października 2009 roku działa też strona dla partnerek i partnerów transwestytów i crossdresserów. Na stronie można znaleźć teksty partnerek, w których opisują one swoje życie z transkami, wywiady z parami i partnerkami, porady i inne przydatne materiały. Przy stronie funkcjonuje także forum, na którym można wymieniać doświadczenia, żale oraz ochy i achy:-)
Na forum można też zasięgnąć porady psycholożki.

Zapraszamy do odwiedzenia strony dla partnerek!


Nasze cykliczne spotkania - Warszawa
Spotkanie filmowo-dyskusyjne - każdy trzeci piątek miesiąca, godz. 19.00, siedziba Fundacji Trans-Fuzja, Warszawa, ul. Noakowskiego 10 lok. 66.
Grupa Wsparcia dla Osób Transpłciowych - każdy drugi i czwarty piątek miesiąca, godz. 18.30, siedziba Fundacji Trans-Fuzja, Warszawa, ul. Noakowskiego 10 lok. 66.
Grupa Wsparcia dla Bliskich Osób Transpłciowych - każdy pierwszy piątek miesiąca, godz. 18.30, siedziba Fundacji Trans-Fuzja, Warszawa, ul. Noakowskiego 10 lok. 66.
Spotkania - Wrocław
Spotkania transowej grupy spotkaniowej -  niektóre soboty - organizują Freja i Lily - zapowiedzi  spotkań w kalendarium transowym.
Grupa funkcjonuje pod hasłem: "transi, o transach, dla transów". W spotkaniach tych uczestniczą ts, tg, tv.

Tęczowy Klub Filmowy - co druga środa o g. 20.00, klub Orthopedia, zapowiedzi  spotkań w kalendarium lgbti lub na stronie KPH Wrocław.
Większość widzów TKF-u stanowią ludzie z kręgu LGBTI, jednak jest on otwarty dla wszystkich, niezależnie od ich wyglądu, tożsamości płciowej, orientacji, czy zapatrywań politycznych.
Spotkania Katowice
Śląska grupa wsparcia dla osób transpłciowych prowadzona jest przez Stowrzyszenie Tęczówka w porozumieniu z Fundacją Trans-Fuzja. Informacje na temat spotkań grupy można znaleźć na http://www.crossdressing.pl, na http://transfuzja.org/ i na https://www.facebook.com/FundacjaTransFuzja.
Warsztaty na temat transpłciowości

Prowadzimy warsztaty na temat transpłciowości skierowane do studentów i absolwentów kierunków psychologia, pedagogika, socjologia itp., kół naukowych, pracowników NGO, środowisk LGBT oraz wszystkich osób zainteresowanych tematyką trans. Warsztaty prowadzone są przez trenerkę antydyskryminacyjną, zawsze też uczestniczy w nich chociaż jedna osoba trans, która służy uczestniczkom i uczestnikom warsztatu swoim doświadczeniem i osobistymi przeżyciami, i którą można zapytać dosłownie o wszystko:-)

Jeśli Ty lub twoja organizacja/zakład pracy/koło naukowe itp. jesteście zainteresowani tym, aby podobny warsztat odbył się u Was, dla Was, kontaktujcie się z nami (kontakt@transfuzja.org). Razem możemy ustalić cel i przebieg warsztatu. Informacje o warsztatach znajdują się na stronie Trans-Fuzji w zakładce "warsztaty".


Warsztat antydyskryminacyjno-transgenderowy w Poznaniu, 10-11 XI 2008 r.